دسته‌بندی نشده

بهترین شرایط نگهدای خوراک ماهی

feed - بهترین شرایط نگهدای خوراک ماهی

بهترین شرایط انبارکردن و نگهداری خوراک ماهی 21 بیضاء

به‌طوری کلی غذاهایی که برای تغذیهٔ ماهیان پرورشی در استخرها مورداستفاده قرار می‌گیرد معمولاً از نوع غذای خشک (کنسانتره) است. به همین جهت لازم است جهت حفظ کیفیت غذا و جلوگیری از فساد آن، توصیه‌های زیر به کار برده شود:

۱- به برچسب‌های مشخص‌کننده نوع غذا، تاریخ تولید، ترکیب غذا، شرایط نگهداری در انبار، مدت مجاز مصرف و تاریخ انقضاء آن توجه کنید.

۲- محتویات کیسه‌های آسیب‌دیده و پاره شده در اولین فرصت مورداستفاده قرار گیرد و از مصرف غذاهای ماهی ریخته شده از کیسه خودداری شود.

۳- دمای مطلوب انبار ۲ تا ۳ درجه سانتی‌گراد است و هر چه درجه دما از این مقدار فراتر رود کیفیت غذا کاهش می‌یابد به همین جهت انبار غذا باید سرد و خنک باشد.

۴-کیسه‌های غذای ماهی را روی پالت و به تعداد ۸ الی ۱۰ کیسه روی‌هم قرار دهید. کیسه‌های روی پالت در ردیف‌های دوتایی با حداقل فاصله ۱ متری از همدیگر قرار گیرند و از دیواره انبار حداقل ۴۰ تا ۵۰ سانتی‌متر فاصله داشته باشند.

۵- خوراک ماهی قزل آلا موردنیاز را به‌صورت ماهیانه تهیه و مصرف نمایید و از نگهداری خوراک بیش از ۳ الی ۴ ماه در انبار خودداری کنید.

۶- علاوه بر نکات گفته شده در بالا غذا ماهی را از نور مستقیم آفتاب دورنگه داشته، سیستم مناسب تهویه جهت انبار نگهداری غذا تدارک دیده شود و انبار عاری از رطوبت و موجودات موذی باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *